Jaettu ohjelmalista

Voit kopioida tämän sivun osoitteen ja lähettää eteenpäin. Jos muutat listan tähtiä sinun tulee painaa ”Jaa tähdelliset” ja kopioida uusi linkki jos haluat jakaa muuttuneen listan.

Huom! Alla näytetään vain jaettu osa tapahtumista! Katso koko ohjelma

Aika Nimi Paikka Kategoria
10:00 la Savannilla tömisee-keppieläinrata 25. Mäki-Matin perhepuisto Kirkkopäivät • Lapset ja perheet
12:00 la Taide-ale, taidelainaamon kevättuuletus 4. Galleria Becker Taide & Elämä
13:30 la Monks of Berlin 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Jazz/Blues
14:00 la Pimé Café 49. Yliopiston päärakennus, C411-sali Taide & Elämä
15:30 la Jouhiki 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
15:30 la Natural Born Killers vai Natural Born Sinners? 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät • Puheohjelma
16:00 la Puiset heilat 28. Vakiopaine Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
16:00 la Katumuusikko Matti Vassinen 2. Teeleidi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
16:30 la TUFF! Musavideoklubi 11. Ilokivi, yläkerta Elokuva ja video • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
17:00 la Päiväkirjaklubi 33. Toivolan Vanha Piha Lausunta / kirjallisuus • Puheohjelma
17:15 la Inkeri Autio 15. Riihi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
17:30 la Pujus of Jukra 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
17:45 la Bosswell 8. Lounaispuisto Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
18:00 la Megabläster 3000 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
18:00 la Avaruuskissa 18. Ryhtilä Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Sirkus ja performanssi
18:30 la Ante Jalvela 15. Riihi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
18:45 la Peura Jim 12. Lozzi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
19:00 la KERHOKERHO 8. Lounaispuisto Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
19:00 la Surplus 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal
19:00 la Bikinï 24. Ylä-Ruth Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
19:00 la Open Space – Ratkaisujen ilta 48. Yliopiston päärakennus, C4-sali Kirkkopäivät • Puheohjelma
19:10 la Riddim Queens 20. Musica M103 Liikunta, tanssi • Tanssi
20:30 la Slug 28. Vakiopaine Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
20:30 la Kalevi Suopursu Karaoke Show 24. Ylä-Ruth Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Rock/Pop • Sirkus ja performanssi
21:00 la Hiljanharma 1. Alvar Aalto -museo Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
21:00 la Nuutinen 38. Suomen käsityön museo Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
21:30 la Kot-kat 24. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop
21:45 la Jola 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
22:00 la Jylhä Yrjö 28. Vakiopaine Musiikki: Rock/Pop
22:15 la A.Takalo & Takavalot 8. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop
22:15 la Salamapartio 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Rock/Pop
22:45 la Herra Pietiläinen & Lempeät Keinot 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Rock/Pop
23:00 la New Silver Girl 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
23:15 la Ominous Undertones 9. Grilli 21 Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
23:30 la Konstaog 11. Ilokivi, yläkerta Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
0:00 su Mary Ann Hawkins 8. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop
0:00 su DAIVAS 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Rock/Pop
0:45 su Le Roi 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Rock/Pop
1:15 su NightStop 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
3:00 su Bönthö-orgideat 24. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop