Ohjelma ajan mukaan

KAIKKIIN TILAISUUKSIIN ON VAPAA PÄÄSY!

Vinkki: Voit rakennella oman aikataulusuunnitelman tulostettavaksi tai jaettavaksi klikkailemalla tähtiä. Voit järjestellä ohjelman ajanpaikan tai kategorian mukaan.

Soittolistat julkaistaan viikolla 17!

FREE ENTRY TO ALL EVENTS!

You can create yor own timetable by clicking the stars. All the events are free. You can rearrange the events by placetime or category. When it’s set up, print it out or share it with your friends so they’ll know where to find you!

Playlist are published on week 17!

CATEGORIES TRANSLATED:

Äänitaide = Audio art
Digitaalinen kulttuuri = Digital culture
Elokuva ja video = Film and video
Esittelypiste = Presentation point
käsityö = Craft
Kuvataide ja näyttelyt = Visual arts and exhibitions
Kyläkaupungit = Events in Jyväskylä’s Villages
Lapset ja perheet = Children and family
Lausunta / kirjallisuus = Poetry and literature
Liikunta = Sports
Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä = Music: Etno/Folk/Schlager
Musiikki: heavy/punk/metal = Music: Heavy/Punk/Metal
Musiikki: Hiphop/elektroninen = Hiphop/Electronic music
Musiikki: Kuorot ja klassinen = Choirs & classical music
Pelit = Games
Puheohjelma = Discussions
Ravintola = Food
Sirkus ja performanssi = Circus and performance
Taide = Art of some kind
Tanssi = Dance
Teatteri = Theater
Toripaikat = Marketplaces
Työpajat ja näytökset = Workshops and showcases
Valokuvaus = Photography

 

 

 

 

 

 

 

Voit järjestellä ohjelman ajan, paikan ja kategorian mukaan

Aika Nimi Paikka Kategoria
0:00 la Mary Ann Hawkins 8. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop
0:00 la Yöllinen saippuakuplaspektaakkeli 44. Ympäri yläkaupunkia Taide & Elämä
la Karkki & The Car Keys 22. Jyväskylän meininki -piknik (M-rakennuksen takapiha) Musiikki: heavy/punk/metal
la Nylon Beast 22. Jyväskylän meininki -piknik (M-rakennuksen takapiha) Musiikki: heavy/punk/metal
la Varjot 22. Jyväskylän meininki -piknik (M-rakennuksen takapiha) Musiikki: heavy/punk/metal
9:00 la Vallaton ja rajaton Sana 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät
10:00 la Seikkaile maailmalla – puita Kilimanjarolle- parkour-rata 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Liikunta, tanssi
10:00 la Savannilla tömisee-keppieläinrata 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la Vesivärimaalaus ja jättisaippuakuplia 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:30 la Ilmastonmuutos-keskustelu 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät
11:00 la Taidetila 37. Taidemuseo Holvi Lapset ja perheet • Taide & Elämä
11:00 la Temppurata 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
11:00 la Kasvomaalausta lapsille 35. Aprilli Lapset ja perheet
11:00 la Temppurata 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
12:00 la Tarinan Iskennän SM-kilpailujen aluekarsinnat 3. Kirjailijatalo Lausunta / kirjallisuus • Puheohjelma
12:00 la Taide-ale, taidelainaamon kevättuuletus 4. Galleria Becker Taide & Elämä
12:00 la Sillat-työpaja 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
12:00 la Kahden Maan kansalaiset 25. Mäki-Matin perhepuisto Musiikki: Rock/Pop
12:00 la Vaikuttavat Naiset 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät
12:00 la Viiru ja Pesonen 44. Ympäri yläkaupunkia Lapset ja perheet
12:00 la
Lisäys
Yhteistä tekemistä perheille
27. Touhula Kulmakartano Lapset ja perheet
12:30 la Turskan Barahdus 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Jazz/Blues
13:00 la Muuan Mies 40. Luontomuseo Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki • Musiikki: Rock/Pop
13:00 la Kohtaa mut -piknik 51. Lounaispuisto, ylätasanne Pelit • Taide & Elämä
13:00 la Lajikokeiluja 31. Ready Set Pole Liikunta, tanssi
13:00 la Jyväskylän Tanssiopiston 60+ tanssiryhmät 18. Ryhtilä Liikunta, tanssi
13:00 la Kansantanssi tässä päivässä 6. Juomatehtaan studio Tanssi
13:30 la Monks of Berlin 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Jazz/Blues
13:30 la Poetry Slam SM Jyväskylän karsinnat 3. Kirjailijatalo Lausunta / kirjallisuus • Puheohjelma
13:30 la Muffinssikoristelutyöpaja 1. Alvar Aalto -museo Kuvataide ja näyttelyt • Lapset ja perheet • Työpajat
13:30 la Jyväskylän Tanssiopiston näytös 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Tanssi
14:00 la Mielen Maisemat 4. Galleria Becker Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
14:00 la Santa Muerte -osa I 17. Seminarium, juhlasali Teatteri, elokuva
14:00 la Voimasanailua 33. Toivolan Vanha Piha Puheohjelma
14:00 la Rock’n’Swing Dance Club Break ry 5. The Local Culture Hostel Liikunta, tanssi • Työpajat
14:00 la Hui ötökkää! – ötökkälaulujen konsertti 25. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
14:00 la Ready Set Pole: Esitys 31. Ready Set Pole Liikunta, tanssi
14:00 la Grainville Line Dancers 18. Ryhtilä Liikunta, tanssi
14:00 la Pimé Café 49. Yliopiston päärakennus, C411-sali Taide & Elämä
14:00 la Finnjävlar 44. Ympäri yläkaupunkia Musiikki: heavy/punk/metal
14:30 la Takapotku 33. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
14:30 la Maskeerausnäytös Jutta ja Monja Takalo 35. Aprilli Taide & Elämä
14:30 la Vaistojousiammunta 18. Ryhtilä Liikunta, tanssi
14:30 la Takapotku 33. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
15:00 la Woffeli baari 26. Kehystämö Galleria Patina Lapset ja perheet
15:00 la Naisten Pankin taidekahvila 45. Jyväskylän yliopiston tiedemuseo, näyttelykeskus Soihtu Taide & Elämä
15:00 la Dancing alone at home 11. Ilokivi, yläkerta Elokuva ja video • Kuvataide ja näyttelyt
15:00 la Valo minussa 6. Juomatehtaan studio Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Teatteri, elokuva
15:00 la Benjami Kosminen 2. Teeleidi Musiikki: Rock/Pop
15:00 la Ester Nuori Leppä 4. Galleria Becker Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
15:00 la Kati Puska/Humiseva Harju -performanssi 39. Harju Liikunta, tanssi • Sirkus ja performanssi
15:00 la Valokuva-aiheinen työpaja 1. Alvar Aalto -museo Lapset ja perheet • Taide & Elämä • Työpajat
15:00 la Kuraattori Asko Mäkelän kierros Lyödään hepnaadilla -valokuvanäyttelyssä 1. Alvar Aalto -museo Kuvataide ja näyttelyt • Puheohjelma • Taide
15:00 la ISOn Tanhuujat 20. Musica M103 Tanssi
15:00 la West’n Doh 32. Kulttuuritila Omenapuu Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
15:00 la Ja Jumala loi naisen -draamakomedia 36. Kaupunginteatteri Teatteri, elokuva
15:00 la Duo Æ, Jämäkäppänä 44. Ympäri yläkaupunkia Teatteri, elokuva
15:15 la Ryutokai / Kendonäytös 18. Ryhtilä Liikunta, tanssi
15:30 la Santa Muerte -osa II 17. Seminarium, juhlasali Teatteri, elokuva
15:30 la Jouhiki 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
15:30 la Natural Born Killers vai Natural Born Sinners? 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät • Puheohjelma
15:45 la Mieletön sitruuna: Keltaiset paskiaiset 6. Juomatehtaan studio Teatteri, elokuva
16:00 la Puiset heilat 28. Vakiopaine Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
16:00 la Mayo Patinassa 26. Kehystämö Galleria Patina Musiikki: Rock/Pop
16:00 la Katumuusikko Matti Vassinen 2. Teeleidi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
16:00 la LuLu ja Ystävät 4. Galleria Becker Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
16:00 la Kahvila Kultavatkain 37. Taidemuseo Holvi Taide & Elämä
16:15 la Auringon kukko 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
16:15 la Satowhite 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
16:30 la TUFF! Musavideoklubi 11. Ilokivi, yläkerta Elokuva ja video • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
16:30 la Kuvataiteilija Tiitus Petäjäniemi 37. Taidemuseo Holvi Taide & Elämä
16:30 la KunFusion 20. Musica M103 Tanssi
16:30 la Historiallinen miekkailu 18. Ryhtilä Liikunta, tanssi
17:00 la Lauluyhtye Väreä 17. Seminarium, juhlasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
17:00 la Veijo Peso 28. Vakiopaine Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
17:00 la Taidetilan avajaiset 37. Taidemuseo Holvi Lapset ja perheet • Taide & Elämä
17:00 la Lassi Friman Quartet 12. Lozzi Musiikki: Jazz/Blues
17:00 la The Dustoff 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal
17:00 la Päiväkirjaklubi 33. Toivolan Vanha Piha Lausunta / kirjallisuus • Puheohjelma
17:00 la Tarinateatteri Storia 1. Alvar Aalto -museo Teatteri, elokuva
17:00 la Maahinkaistanssijat 20. Musica M103 Tanssi
17:00 la Kalle Virta: Vapaa sielu 32. Kulttuuritila Omenapuu Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
17:00 la Duo Kaitajärvi 38. Suomen käsityön museo Musiikki: Jazz/Blues
17:00 la Mokaamisen lyhyt oppimäärä 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät • Puheohjelma
17:00 la Sinfonia on the move: Trio 5. The Local Culture Hostel Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
17:00 la
Lisäys
Dj. Unmaster
29. Galleria Hoppa
17:15 la Jyväskylän Teatteriyhdistys Kulissi ry 6. Juomatehtaan studio Musiikki: Rock/Pop • Teatteri, elokuva
17:15 la Jonna Tervomaa & Jussi Jaakonaho Sähköduo 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Rock/Pop
17:15 la Salla Partala & Sauli Okker: Hunajan kantajien aika 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
17:15 la Inkeri Autio 15. Riihi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
17:30 la Pujus of Jukra 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
17:30 la
Lisäys
Kielo & Viulu & Bach
29. Galleria Hoppa
17:45 la Bosswell 8. Lounaispuisto Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
18:00 la Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
18:00 la Jyväskylä Burlesque 10. Sohwi Sirkus ja performanssi • Tanssi • Teatteri, elokuva
18:00 la The Bluesberryman 2. Teeleidi Musiikki: Rock/Pop
18:00 la Nuorisopalatsi 24. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop
18:00 la Veshtitsi 4. Galleria Becker Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
18:00 la Sinfonia on the Move feat. Off/Balance: Physical 47. Yliopiston päärakennus, aula Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet • Tanssi
18:00 la Megabläster 3000 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
18:00 la Scarecrows 1. Alvar Aalto -museo Musiikki: Jazz/Blues
18:00 la Ready Set Pole: Esitys 31. Ready Set Pole Liikunta, tanssi
18:00 la SPOTISSA, Gradian tanssinäytös 23. Siltasali Tanssi
18:00 la DJ Avaruuskissa 18. Ryhtilä Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Sirkus ja performanssi
18:00 la
Lisäys
Gradian taiteen perusopetuksen jousi- sekä puhallinsoitinoppilaiden soolo- ja yhteissoittoesityksiä
23. Siltasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
18:00 la
Lisäys
Dj. Unmaster
29. Galleria Hoppa
18:10 la Helmikuun 30.päivän Härkä-trio 28. Vakiopaine Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
18:15 la Capoeira Força Natural 37. Taidemuseo Holvi Liikunta, tanssi
18:15 la Antti Autio 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Rock/Pop
18:15 la Aurinkorannat 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
18:30 la Ester Nuori Leppä 9. Grilli 21 Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
18:30 la Saara Renvall & Outi Keskinen 17. Seminarium, juhlasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
18:30 la Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
18:30 la Lähde Kollektiivi, Tarinoita 20. Musica M103 Tanssi
18:30 la KOPS – bodyperkussioryhmä 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Liikunta, tanssi
18:30 la Ante Jalvela 15. Riihi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
18:30 la Takapotku 5. The Local Culture Hostel Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
18:30 la
Lisäys
Base Clockers
29. Galleria Hoppa
18:45 la Wonderful Land 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Rock/Pop
18:45 la Peura Jim 12. Lozzi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
18:45 la Duo Vieno 38. Suomen käsityön museo Musiikki: Jazz/Blues
19:00 la Riikkahoi 28. Vakiopaine Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
19:00 la KERHOKERHO 8. Lounaispuisto Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
19:00 la Bikinï 24. Ylä-Ruth Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
19:00 la Seminaarinmäen värikkäimmät tarinat 46. Seminarium, S204 Teatteri, elokuva
19:00 la Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
19:00 la Sinfonia on the Move: Musta Kynnys Group 37. Taidemuseo Holvi Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
19:00 la Juicy Panda 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
19:00 la Surplus 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal
19:00 la Cafe Alvar goes vegan street food! 1. Alvar Aalto -museo Taide & Elämä
19:00 la Olavi Uusivirta 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Rock/Pop
19:00 la Ukelos 1. Alvar Aalto -museo Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
19:00 la Open Space – Ratkaisujen ilta 48. Yliopiston päärakennus, C4-sali Kirkkopäivät • Puheohjelma
19:00 la Dj Ljubovskin Jumppasalidisko 18. Ryhtilä Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
19:00 la Saapas-päivystys 44. Ympäri yläkaupunkia Taide & Elämä
19:00 la
Lisäys
Dj. Unmaster
29. Galleria Hoppa
19:10 la Riddim Queens 20. Musica M103 Tanssi
19:15 la LUMI 10. Sohwi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
19:15 la Puskakollektiivi 6. Juomatehtaan studio Teatteri, elokuva
19:15 la Taphead 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
19:20 la Kamarikuoro Cantinovum 17. Seminarium, juhlasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
19:30 la Thelma’s Dream 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Rock/Pop
19:30 la Salsastudion SM-kisaryhmien yö 20. Musica M103 Tanssi
19:30 la Mistä saa puhua, mille saa nauraa? 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät
19:30 la
Lisäys
Napanöyhtä
29. Galleria Hoppa
19:45 la Emilia Elelé 2. Teeleidi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
19:50 la Liminal 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal
20:00 la Seminaarinmäen värikkäimmät tarinat 46. Seminarium, S204 Teatteri, elokuva
20:00 la Paavo Kässi 37. Taidemuseo Holvi Musiikki: Rock/Pop
20:00 la Letim One Man Spaceband 9. Grilli 21 Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
20:00 la Maustetytöt 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Rock/Pop
20:00 la Scarecrows 1. Alvar Aalto -museo Musiikki: Jazz/Blues
20:00 la Pia Rydman 1. Alvar Aalto -museo Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
20:00 la Party Yard Madness 7. Juomatehtaan piha Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Tanssi
20:00 la Kulissi Goes A Cappella 38. Suomen käsityön museo Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
20:00 la Saana&Sami 15. Riihi Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Rock/Pop
20:00 la Onko tämä taidetta? 6. Juomatehtaan studio Teatteri, elokuva
20:00 la ARTWAVE 16. Villa Rana, piha Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
20:00 la
Lisäys
Around The Hole
29. Galleria Hoppa
20:15 la Sinfonia on the Move: Musta Kynnys Group 17. Seminarium, juhlasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
20:30 la Suomen luonto 34. Lucky Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
20:30 la Kalevi Suopursu Karaoke Show 24. Ylä-Ruth Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Rock/Pop • Sirkus ja performanssi
20:30 la Duo Kaitajärvi 10. Sohwi Musiikki: Jazz/Blues
20:30 la Lauluja luvatusta maasta – Jaakko Löytty & Lux Auribus 8. Lounaispuisto Kirkkopäivät • Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet
20:30 la Mantaray 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Rock/Pop
20:30 la Slug 28. Vakiopaine Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
20:30 la Brain Stream Jazz Band 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Jazz/Blues
20:30 la Jones Gloomy 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
20:30 la Inkeri Autio 5. The Local Culture Hostel Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma
20:30 la Special Offer DJ:t 16. Villa Rana, piha Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Funk/Soul
20:45 la Don Johnson Big Band 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Funk/Soul • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki • Musiikki: Rock/Pop
21:00 la Lojohh 19. Musica, Boombox Musiikki: heavy/punk/metal
21:00 la A. Brink & J. Engman 2. Teeleidi
21:00 la Hiljanharma 1. Alvar Aalto -museo Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
21:00 la Nuutinen 38. Suomen käsityön museo Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
21:00 la Pastori Kanalan Stand Up -ilta 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Kirkkopäivät • Puheohjelma
21:00 la #OneSongPerDay 6. Juomatehtaan studio Teatteri, elokuva
21:15 la Lauluyhtye Äänes 17. Seminarium, juhlasali Musiikki: Kuoro, klassinen, lauluyhtyeet • Musiikki: Rock/Pop
21:30 la MAA ILMASTA 9. Grilli 21 Musiikki: Rock/Pop
21:30 la Kot-kat 24. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop
21:45 la Jola 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
21:45 la Kuin jäisellä katolla – Kahden Tähden Duo plays Leevi & The Leavings 10. Sohwi Musiikki: Rock/Pop
21:45 la Uncle Wormwood 34. Lucky Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Jazz/Blues
21:45 la Nykypost 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
22:00 la 27-klubi 16. Villa Rana, piha Musiikki: Rock/Pop
22:00 la Kalevauva.fi 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Rock/Pop
22:00 la Lauluja P*llusta 6. Juomatehtaan studio Teatteri, elokuva
22:00 la Jylhä Yrjö 28. Vakiopaine Musiikki: Rock/Pop
22:15 la Salamapartio 19. Musica, Boombox
22:15 la A.Takalo & Takavalot 8. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop
22:15 la Sielujen Palasia 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Rock/Pop
22:30 la Jyväskylä Burlesque 14. Yliopiston päärakennus, juhlasali Sirkus ja performanssi • Tanssi
22:45 la 20 000 Hz 24. Ylä-Ruth Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Rock/Pop
22:45 la Herra Pietiläinen & Lempeät Keinot 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Rock/Pop
22:45 la Leona 10. Sohwi Musiikki: Rock/Pop
22:45 la Lost Society 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: heavy/punk/metal
22:45 la Tainnos 21. Vanha Paja / Äänitemppeli Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
23:00 la New Silver Girl 34. Lucky Musiikki: Rock/Pop
23:00 la Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
23:15 la Ominous Undertones 9. Grilli 21 Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
23:30 la Konstaog 11. Ilokivi, yläkerta Lausunta / kirjallisuus • Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki
23:30 la Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
23:45 la HENRIK! 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Rock/Pop
0:00 su Lauteilla 2 3. Kirjailijatalo Teatteri, elokuva
0:00 su DAIVAS 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Rock/Pop
0:00 su Enja 10. Sohwi Musiikki: Rock/Pop
0:00 su Akseli Hiltusen Kadotettu Tulevaisuus 24. Ylä-Ruth Musiikki: Folk, Iskelmä, Etno, Laulelma • Musiikki: heavy/punk/metal • Musiikki: Jazz/Blues • Musiikki: Rock/Pop
0:30 su Atomirotta 13. Jelmun teltta (K18) Musiikki: Hiphop, rytmimusiikki • Musiikki: Rock/Pop
0:45 su Le Roi 11. Ilokivi, yläkerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen • Musiikki: Rock/Pop
1:15 su The Verona 10. Sohwi Musiikki: Rock/Pop
1:15 su NightStop 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
1:30 su Sumuposauttaja 24. Ylä-Ruth Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
1:30 su DJ 11. Ilokivi, yläkerta Liikunta, tanssi • Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
2:00 su DJ Sarude 10. Sohwi Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
2:15 su Ilokivi Dance Night 11. Ilokivi, alakerta Musiikki: Elektroninen, kokeellinen
3:00 su Bönthö-orgideat 24. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop