Ohjelma

Kaikkiin tilaisuuksiin on vapaa pääsy!

Vinkki: Voit rakennella oman aikataulusuunnitelman tulostettavaksi tai jaettavaksi klikkailemalla tähtiä.

Voit järjestellä ohjelman ajan, paikan ja kategorian mukaan

Aika Nimi Paikka Kategoria
10:00 la Tuomiopäivän kello (koko päivän) 4. Galleria Hoppa Kuvataide ja näyttelyt • Taide
10:00 la Keski-Suomen museon käsityöläismuseot avoinna klo 20:00 saakka 40. Toivolan Vanha Piha Kuvataide ja näyttelyt
10:00 la Jyväskylän Designtori (kello 10-17) 40. Jyväskylän Designtori Muoti
10:00 la Nuorten taidetyöpajan kevätnäyttely (ala-aula) 15. Kaupunginkirjasto Kuvataide ja näyttelyt
10:00 la Taidekoulu Artmus, showtanssia: Poks, Move, Action ja Crew 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Tanssi
10:00 la 4H:n lelunvaihtotori (klo 10-13) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la Steinerkoulu teltassa (kello 10-15) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la UNICEFin kirjamyyntikoju (kello 10-15) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la Temppurata! Kansallisen Lastenliiton Keski-Suomen piiri (kello 10-13) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la Yliopiston Kielikampuksen kielisuihkutusta (kello 10-12) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Työpajat ja näytökset
10:00 la Kaverikoirat (kello 10-15) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
10:00 la Hannele Ahola: Debrecenin tie (2.krs) 15. Kaupunginkirjasto Kuvataide ja näyttelyt
10:00 la Päijänne Antikvariaatti avoinna (kello 10-22) 29. Päijänne antikvariaatti – antikvaarinen kirjakauppa
10:00 la Käsityöläismuseot avoinna (kello 10-20) 19. K-S museon käsityöläismuseot Kuvataide ja näyttelyt
10:00 la Kirpputori Harjunporras avoinna (kello 10-15) 21. Kirpputori Harjunporras
10:00 la Mun paikka – valokuvanäyttely 46. Yliopiston pääkirjasto Kuvataide ja näyttelyt
10:30 la Tempoa tenaviin! Musiikkisirkus / vauvasirkus 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Sirkus ja performanssi
10:30 la Sanataidekoulun onginta (kello 10:30-13:30) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Lausunta / kirjallisuus • Työpajat ja näytökset
10:45 la ISOn Tanhuujat (ISOT) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Tanssi
11:00 la Alvar Aalto. Arkkitehti. 2. Alvar Aalto -museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Città dei morti – Kuolleiden kaupunki 2. Alvar Aalto -museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Ehtiihän sinne Pariisiin myöhemminkin. Kuvataidetta Keski-Suomessa 1947-1973 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Pasi Rauhalan kotimuseo ja Oravien aarteita 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Johanna Ketola, Laakso L447 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Kontti – työpajatila avoinna koko päivän (2. krs) 18. Keski-Suomen museo Lapset ja perheet • Työpajat ja näytökset
11:00 la Keski-Suomi – maakuntako sekin on? (2.krs) 18. Keski-Suomen museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Jyväskylä – kaupunkiko sekin on? (3.krs) 18. Keski-Suomen museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Rauta-aika – Pekka Pitkäsen veistoksia (4.krs) 18. Keski-Suomen museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Keljon kadonneet maisemat – valokuvanäyttely (1.krs) 18. Keski-Suomen museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Pyöräilyviikko: Tee se itse -pyöränhuoltopäivä (kello 11–16) 37. Suomen käsityön museo Tiedä tämä • Työpajat ja näytökset
11:00 la Esa Niiranen: Sora skateboards 37. Suomen käsityön museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la MUO.DOT – käyntikortti 37. Suomen käsityön museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Marimekkoelämää 37. Suomen käsityön museo Kuvataide ja näyttelyt
11:00 la Luova lava lapsille: työpajoja (klo 11-13) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Työpajat ja näytökset
11:00 la Koko maailman soitinpiste, Uulu (kello 11-14) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Työpajat ja näytökset
11:00 la Aaronmeiden – Lauluja lapsille (pop-up steinerkoululla) 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
11:15 la Taikuri Hölynpöly 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Sirkus ja performanssi
11:45 la Kulissi ry: Peukaloliisan lauluja ja laululeikkejä 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
12:00 la Helmi Koiviolan grafiikkaa 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Kuvataide ja näyttelyt
12:00 la Oi kuvatuksia ja mielijuohteita 13. Seminarium, näyttelykeskus Soihtu Kuvataide ja näyttelyt
12:00 la FM Martti Korhosen etnologian pro gradu -tutkielmaan Elämää ja aistimuksia vanhassa hirsitalossa : kokemuksellinen näkökulma eräästä asuintavasta perustuva näyttely 13. Seminarium, näyttelykeskus Soihtu Kuvataide ja näyttelyt
12:00 la Vaihtuva näyttely: Papanamaan kartta -Kuopion luonnontieteellisen museon näyttely liito-oravasta. 12. Keski-Suomen luontomuseo, Vesilinna Kuvataide ja näyttelyt
12:00 la Perusnäyttely: Perintönä ympäristö – keskisuomalaista luontoa vanhimmasta kallioperästä 2000-luvun kohteisiin. 12. Keski-Suomen luontomuseo, Vesilinna Kuvataide ja näyttelyt
12:00 la Taiteilijaseuran taideale -50% (kello 12-20) 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo
12:00 la Pariisin kadut -kahvila taidekorttelin pihalla (kello 12-22) 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Tiedä tämä
12:00 la Uusi Jyväskylä – Osallistava arkkitehtuurityöpaja 14. Kauppakatu 15 (entinen Tiimari) Työpajat ja näytökset
12:00 la Jyväskylän Kangas ja Jyväskylän kulttuuripalvelut 14. Kauppakatu 15 (entinen Tiimari) Työpajat ja näytökset
12:00 la Kynnys ry ja Formula X 15. Kaupunginkirjasto Elokuva ja video
12:00 la Alwar Urban: Muksujamit 17. Kaupunginteatteri Lapset ja perheet • Tanssi
12:00 la Kasvomaalausta (kello 12-14) 14. Karnevaalikauppa Aprilli Lapset ja perheet
12:15 la Jkl:n seudun nuorisoseuran teatteri-ilmaisukerho 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Teatteri
12:30 la Hilla 22. Kompassirock Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
12:30 la Jyväskylän tanssiopiston lapsiryhmät 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Tanssi
12:30 la Huutokatrillia 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
13:00 la Yliopiston peliprojektikurssin peliprotoja (13-16) 26. Musica, aulatori Työpajat ja näytökset
13:00 la Sottiisikombo 1/2 40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
13:00 la Pape Cisse ja Mama Africa Jyväskylä 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Tanssi
13:00 la Sinkkupyöräily (lähtö Kompassilta) 49. Ympäri kaupunkia Liikunta
13:15 la Rockkuoro Rock All 22. Kompassirock Musiikki: Kuorot ja klassinen • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
13:30 la Työpajateatteri Taivaltajat 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet • Työpajat ja näytökset
13:45 la Klovniduo Jokunenässä 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
14:00 la Orgues de Barbarie 40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
14:00 la Opastus boheemiin yläkaupunkiin: lähtö 1 43. Vakiopaine Tiedä tämä
14:00 la Ruma ankanpoikanen 1. Aamiaishuone Kansantarina Lapset ja perheet • Teatteri
14:00 la Tuhat kertaa hyvää yötä (K-12) (Keski-Suomen Elokuvakeskus) 18. Keski-Suomen museo Elokuva ja video
14:00 la Cake & Ice Cream 22. Kompassirock Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
14:00 la Festivaalitori ja esittelypisteitä (14-00) 26. Musica, aulatori Tiedä tämä
14:00 la Dreadmark DJs (kello 14-20) 36. Juomatehtaan piha Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
14:00 la
Lisäys
Yöpojat – Graffitia graffitia!! (kello 14-19)
36. Juomatehtaan piha Kuvataide ja näyttelyt • Työpajat ja näytökset
14:00 la Huoneteatteri: Jänishousu ja Leijonasydän 14. Karnevaalikauppa Aprilli Lapset ja perheet • Sirkus ja performanssi
14:15 la Tö Pistiäiset 27. Mäki-Matin perhepuisto Lapset ja perheet
14:45 la Omat tanssit – Jyväskylän ammattiopiston tanssin perusopetuksen oppilaiden omia koreografioita 34. Siltasali Tanssi
15:00 la AO Jazz Orchestra 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
15:00 la Hiljaisuudesta/persoonasta – Sävellyksiä kitaralle ja pianolle. 26. Musica, BoomBox Musiikki: Kuorot ja klassinen • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
15:00 la Opastus boheemiin yläkaupunkiin: lähtö 2 43. Vakiopaine Tiedä tämä
15:00 la Trubaduuri Tenho Tornberg 6. Harjun Paperi Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
15:00 la TUFF 8. Hyvän Olon Kauppa & Kahvila Säde Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/... • Tiedä tämä
15:00 la Lasten puuhatuokio: kiipeilyä ja temppurata 30. Ready Set Pole, tankotanssikoulu Lapset ja perheet • Liikunta
15:00 la Café Muse avautuu 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Tiedä tämä
15:00 la Imppu-ryhmä 1. Aamiaishuone Kansantarina Lapset ja perheet • Teatteri
15:00 la Typeface 22. Kompassirock Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
15:00 la Kiekkoileva koira – Heka 33. Seminaarinmäen puutarha Liikunta
15:00 la Äkkigalleria 33, Katustipendi: Jim Bachor – taidetta kaduilla 49. Ympäri kaupunkia Kuvataide ja näyttelyt • Taide
15:00 la Petäjäveden sepät 32. Seminaarinkadun torialue Työpajat ja näytökset
15:00 la Kirjamyyntiä (kello 15-20) 46. Yliopiston pääkirjasto Lausunta / kirjallisuus
15:00 la Yliopistokauppa Soppi avoinna (kello 15-19) 46. Yliopiston pääkirjasto Tiedä tämä
15:00 la Kirjan uusi elämä -työpaja (Lozzi 2, kello 15-18) 46. Yliopiston pääkirjasto Työpajat ja näytökset
15:00 la Live-esityksiä noin puolen tunnin välein (Lozzi 2) 46. Yliopiston pääkirjasto Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Kuorot ja klassinen
15:00 la Infopiste avoinna (kello 15-24) 50. Yläkaupungin Yön infopiste Tiedä tämä
15:15 la Tanssi- ja voimisteluseura Illusion Vaajakoski 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
15:15 la It´s all about the Pop! 40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
15:30 la Musiikkivideoita Keski-Suomesta 9. Opinkiven katto Elokuva ja video
15:30 la Kiekkoileva koira – Heka 33. Seminaarinmäen puutarha Liikunta
15:45 la Omat tanssit – Jyväskylän ammattiopiston tanssin perusopetuksen oppilaiden omia koreografioita 34. Siltasali Tanssi
16:00 la Jyrisa 9. Opinkiven katto Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
16:00 la Frisbeegolf, Jyväskylä Liitokiekkoilijat (kello 16-20) 33. Seminaarinmäen puutarha Liikunta
16:00 la Jaana Polamon Isan päiväkirja -monologi 38. Taidekortteli: Kirjailijatalo Lausunta / kirjallisuus
16:00 la Impropaatti 36. Studio, Juomatehdas Teatteri
16:00 la Lihapoikien disko 45. X-rakennuksen sisäpiha Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
16:00 la Jyväskylän tanssiopiston 60+ ryhmät 31. Ryhtilä Tanssi
16:00 la Kirkkopuiston arkkitehtuuri- ja taidekävely – lähtö kioskilta 20. Kirkkopuisto Tiedä tämä
16:00 la Jyväskylän seudun lyhytelokuvien (16mm filmi) arkistokooste (KSEK) 18. Keski-Suomen museo Elokuva ja video
16:00 la SWÄG (kello 16-02) 9. Ilokivi (terassi) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
16:00 la Fresh Tides 26. Musica, BoomBox Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
16:15 la Yhteispeliä – ISO:n Tanhuujat & Jkl:n kansalaisopiston pelimannit 23. Lounaispuisto Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Tanssi
16:15 la Venla Kupiainen: Move 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
16:15 la Tankotanssin lajiesittely 30. Ready Set Pole, tankotanssikoulu Liikunta • Tanssi
16:30 la Sheep 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
16:30 la Sanna & Taneli 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
16:30 la Haedong Kumdo Jyväskylä 42. U2 Liikunta
16:30 la Tankotanssin vapaata lajikokeilua. 30. Ready Set Pole, tankotanssikoulu Liikunta • Tanssi
16:30 la Taiderestauroija Kirsi Nousiainen 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Kuvataide ja näyttelyt • Työpajat ja näytökset
16:30 la Musiikkivideoita Keski-Suomesta 9. Opinkiven katto Elokuva ja video
16:45 la Janos Valmistusvirhe Duo 43. Vakiopaine Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
16:45 la Mieletön Sitruuna 36. Studio, Juomatehdas Teatteri
17:00 la Kyllikit ja Tähdenlento-orkesteri 9. Opinkiven katto Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:00 la Hillaruovssut 47. Ylä-Ruth Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:00 la Jaana Polamon Isan päiväkirja -monologi 38. Taidekortteli: Kirjailijatalo Lausunta / kirjallisuus
17:00 la PMTA 13. Seminarium, Tissarin kokoelmasali Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:00 la Taiji-esitys sekä Kielikeskuksen Kiina 31. Ryhtilä Liikunta • Työpajat ja näytökset
17:00 la Alban keittiön makuja esitysten lomassa (koko illan) 7. Hotelli Alba Tiedä tämä
17:00 la Lyhytelokuvia lapsille – Camilla Mickwitz (Keski-Suomen Elokuvakeskus) 18. Keski-Suomen museo Elokuva ja video • Lapset ja perheet
17:00 la Trio Tarina 18. Keski-Suomen museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:00 la Lautakunta presents: LongboardCrossMadness 25. Minna Canthin katu Liikunta
17:00 la Grannies Smoking Pipes 39. Tanssiina Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
17:00 la Slackline-esitys (kello 17-19) 46. Yliopiston pääkirjasto Liikunta • Sirkus ja performanssi
17:00 la Tarinaklubi: Boheemeja tarinoita yläkaupungilta 41. Torikokous (Vihreä Haltiatar) Puheohjelma
17:00 la Valokuvanäyttely Torikokouksen ensimmäisen vuoden kuvista. 41. Torikokous (Vihreä Haltiatar) Kuvataide ja näyttelyt
17:15 la TPO All Stars Band 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
17:15 la Jyväskylän Tanssiopiston näytös 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
17:15 la Ukulele Orkesteri 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:15 la Juha-Matti Rautiainen Soundscapes 26. Musica, BoomBox Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
17:30 la Akseli Hiltunen Sienimetsällä 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
17:30 la Mieskuoro LauCanto 7. Hotelli Alba Musiikki: Kuorot ja klassinen
17:30 la Elohiiri 40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
17:30 la Tankotanssiesityksiä 30. Ready Set Pole, tankotanssikoulu Liikunta • Tanssi
17:30 la Tankotanssitrio FarFellaz 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Tanssi
17:30 la Musiikkivideoita Keski-Suomesta 9. Opinkiven katto Elokuva ja video
17:45 la Petri Kaikosuo & Ystävät 43. Vakiopaine Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
17:45 la Tarinateatteri Storia 1. Aamiaishuone Kansantarina Teatteri
18:00 la Rajan takaa 9. Opinkiven katto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:00 la ILOista musiikkia 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:00 la Outolintu – erilainen, onnellinen 36. Studio, Juomatehdas Teatteri
18:00 la Lulu ja Ystävät 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:00 la Lauluryhmä Tuulantei 13. Seminarium, Tissarin kokoelmasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
18:00 la Mussa Kussa 45. X-rakennuksen sisäpiha Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:00 la Jigotai kickboxing 42. U2 Liikunta
18:00 la Sekakuoro Aallon laulajat: Rakkautta ja romantiikkaa 2. Alvar Aalto -museo Musiikki: Kuorot ja klassinen
18:00 la DJs Wonderlust 20. Kirkkopuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:00 la Lyhytelokuvia pohjoismaista (Keski-Suomen Elokuvakeskus) 18. Keski-Suomen museo Elokuva ja video
18:00 la Company Uusi Maailma: CUM BOYS – CUMBACK 34. Siltasali Sirkus ja performanssi
18:00 la Kulttuurikahvila avoinna 18-22 28. Puutarhurintalo Tiedä tämä
18:00 la Paneelikeskustelu: Onko boheemiudelle sijaa nyky-yhteiskunnassa? 41. Torikokous (Vihreä Haltiatar) Puheohjelma
18:00 la Jonna ja Viljami Ortju 3. Carisman lounaskahvila Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:00 la Mieskuoro Sirkat 49. Ympäri kaupunkia Musiikki: Kuorot ja klassinen
18:15 la Haamu 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:15 la Kendo 31. Ryhtilä Liikunta
18:15 la Tanssiteatteri Kramppi 18. Keski-Suomen museo Tanssi • Teatteri
18:15 la Sonic Poetry 37. Suomen käsityön museo Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:30 la Order of the Living plays Terry Riley´s In C 26. Musica, BoomBox Musiikki: Kuorot ja klassinen • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:30 la Seuora 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:30 la Boss Cafe 43. Vakiopaine, teatteri Teatteri
18:30 la Aino ja Kyy 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:30 la Kamarikuoro Cantinovum 13. Seminarium, Vanha juhlasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
18:30 la Bellman-kollektiivi 40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:30 la Aaronmeiden – lauluja lapsille 6. Harjun Paperi Lapset ja perheet • Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:30 la Volver 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Tanssi
18:45 la Minä en ole kala plays Ultra Bra 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:45 la Cooma Dance Academy 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
18:45 la Iida Umpikuja 43. Vakiopaine Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
18:45 la Otto & Harri Duo 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
18:45 la Musiikkivideoita Keski-Suomesta 9. Opinkiven katto Elokuva ja video
19:00 la Tapani Keppana & Menetetty Rakkaus 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:00 la Kööhä aka runoteatter: Työstä ja työv vierestä 13. Seminarium, Tissarin kokoelmasali Lausunta / kirjallisuus • Teatteri
19:00 la Korealainen Disco -TV 42. U2 Liikunta
19:00 la Grainville Line Dancers 31. Ryhtilä Tanssi
19:00 la Kulissi Goes Acappella 7. Hotelli Alba Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:00 la Lauluryhmä Jännät 2. Alvar Aalto -museo Musiikki: Kuorot ja klassinen
19:00 la Naiskuoro Harput 3. Carisman lounaskahvila Musiikki: Kuorot ja klassinen
19:00 la Riimi & Draama -ryhmä 1. Aamiaishuone Kansantarina Lausunta / kirjallisuus • Teatteri
19:00 la Jeesus & Bob Dylan 16. Kaupunginkirkko Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:00 la Skifflepapat 5. Grilli 21 Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:00 la Live-Tuoppi: Arto Nyberg 41. Torikokous (Vihreä Haltiatar) Puheohjelma
19:15 la Vanja Parka 9. Opinkiven katto Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:15 la Relentless 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:15 la Saga Elgland – Tanssin tulevaisuuden pitkä oppimäärä 36. Studio, Juomatehdas Tanssi
19:15 la Bestikset Johanna ja Talo-Ulla 39. Tanssiina Lapset ja perheet • Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:30 la MAI 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:30 la Mallas Athene 43. Vakiopaine, teatteri Teatteri
19:30 la Secapella-kuoro 13. Seminarium, Vanha juhlasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
19:30 la Backyard Party (Gals Dem Sound & Ng Sound) 45. X-rakennuksen sisäpiha Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:30 la Trubaduuri Tenho Tornberg 18. Keski-Suomen museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:30 la
Muutos
Skiffleorkesteri Musti
37. Suomen käsityön museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
19:30 la Company Uusi Maailma: CUM BOYS – CUMBACK 34. Siltasali Sirkus ja performanssi
19:30 la Kulttuurikeskustelu 28. Puutarhurintalo Puheohjelma
19:30 la Duo Marlena Hoffrén & Ilari Hämäläinen 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:30 la Tankotanssitrio FarFellaz 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Tanssi
19:30 la
Lisäys
Tiina Ask
40. Toivolan Vanha Piha Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:45 la Johanna Emilia 35. Sohwi Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
19:45 la Seitsemän hunnun tanssi 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
19:45 la Jyväskylän historiallisen miekkailun seura 42. U2 Liikunta
19:45 la Musiikkivideoita Keski-Suomesta 9. Opinkiven katto Elokuva ja video
19:45 la Sylvia Blah & Skeptinen Tendenssi 43. Vakiopaine Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la Eveliina Stolp 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la Kotola-projekti plays Pink Floyd classics 26. Musica, BoomBox Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la Slack Bird 47. Ylä-Ruth Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la Nokturno-runoklubi 4. Galleria Hoppa Lausunta / kirjallisuus
20:00 la Räsynukke 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
20:00 la Siberia Dance Crew 45. X-rakennuksen sisäpiha Tanssi
20:00 la Capoeira Força Natural 31. Ryhtilä Liikunta
20:00 la Nightcap 7. Hotelli Alba Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
20:00 la Ruamjai-kuoro 2. Alvar Aalto -museo Musiikki: Kuorot ja klassinen
20:00 la Lyhytelokuvia Euroopan laidalta (Keski-Suomen Elokuvakeskus) 18. Keski-Suomen museo Elokuva ja video
20:00 la Veli-Matti Laitinen & Refugees (kello 20-01) 5. Grilli 21 Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la MSRBL 9. Opinkiven katto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:00 la Väitettyä viiniä ja ilmaisia jumalia 11. Jyväskylän taidemuseon Holvi Sirkus ja performanssi • Taide
20:15 la Litku Klemetti & Tuntematon numero 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:15 la Teatterikoneen Aaro Vuotila Ihan Trubana 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
20:20 la Terveet kädet 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:30 la Mallas Athene 43. Vakiopaine, teatteri Teatteri
20:30 la Palokan viihdelaulajat sekä Ilonat-kuoro 13. Seminarium, Vanha juhlasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
20:30 la Rumble Squad 45. X-rakennuksen sisäpiha Tanssi
20:30 la Teatterilesket 3. Carisman lounaskahvila Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Kuorot ja klassinen
20:30 la Pelakuu-yhtye 37. Suomen käsityön museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
20:45 la Mandolin Mountain 43. Vakiopaine Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
20:45 la The Jackups 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
20:45 la Circus Triste: Yksin, yllätys & ylistys 36. Studio, Juomatehdas Sirkus ja performanssi
21:00 la Typeface 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:00 la Itämaa 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:00 la Kulissi Goes Acappella 18. Keski-Suomen museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
21:00 la Synkimmän yön elokuvat (esitykset klo 21 ja 22.30) 44. Vanha Paja Elokuva ja video
21:00 la Company Uusi Maailma: CUM BOYS – CUMBACK 34. Siltasali Sirkus ja performanssi
21:00 la Kevätkonsertti 28. Puutarhurintalo Musiikki: Kuorot ja klassinen
21:00 la SWÄG (kello 21-03) 9. Ilokivi (yläkerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:00 la Pape Cisse ja Mama Africa Jyväskylä 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
21:15 la Fate vs. Free Willy 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:15 la Coach & Toverit 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:15 la Cloud Rosen 38. Taidekortteli: Galleria Becker ja taidelainaamo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä • Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:20 la Valkyrians 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:30 la Kohtaaminen (Askel pelkoon) 43. Vakiopaine, teatteri Teatteri
21:30 la Alwar Urban Goes Crazy (kello 21:30-23:30) 17. Kaupunginteatteri Teatteri
21:45 la FarOut & Beyond 26. Musica, BoomBox Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
21:45 la Jyväskylän Flamencoyhdistys 26. Musica, auditorio M103 Tanssi
21:45 la Jyväskylän Kunkku 36. Studio, Juomatehdas Teatteri
21:45 la Käsikello-orkesterit Kide ja Clarabella 13. Seminarium, Vanha juhlasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
22:00 la Palolampi 43. Vakiopaine Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:00 la Septic Apes 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:00 la Teatterilesket 18. Keski-Suomen museo Musiikki: Etno/Folk/Laulelma/Iskelmä
22:00 la Kalenteritytöt -valokuvanäyttely (noin kello 22 alkaen) 48. Taidepäiväkoti Kulmakartano Kuvataide ja näyttelyt
22:15 la Rauhatäti, MC Pyhä Lehmä & Sofa 23. Lounaispuisto Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:15 la U.F. Ojala 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:15 la Slack Bird 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:30 la Usva 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
22:40 la Sin Cos Tan 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:00 la Mantaray 26. Musica, BoomBox Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:00 la The Scions 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:00 la Kauhujen yö (kello 23-01) 4. Galleria Hoppa Lausunta / kirjallisuus
23:00 la Må Pyton 13. Seminarium, Vanha juhlasali Musiikki: Kuorot ja klassinen
23:15 la Tom Waits Orchestra 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:15 la Tikka Swamp 24. Lucky Baldwin’s Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:15 la DJ LJUBin Välilevyt 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
23:30 la Beverly Girl 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:00 su Nahkatakkiset Tytöt plays Dingo 10. Jelmu 25v -teltta, kampuksen urheilukenttä Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:00 su Sisi Majitu 23. Lounaispuisto Tanssi
0:00 su Jimmy Wasted 35. Sohwi Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:15 su DJ LJUBin Välilevyt 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:30 su Ahava 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:45 su Slim Bean 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
0:45 su Pyrokratia ry:n tulishow 45. X-rakennuksen sisäpiha Sirkus ja performanssi
1:30 su Moly 47. Ylä-Ruth Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
1:30 su DJ LJUBin Välilevyt 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
1:45 su Kaupungin valot 9. Ilokivi (alakerta) Musiikki: Rock/Pop/Hiphop/Jazz/Blues/...
5:00 su Aamukasteklubi (alkaen aamukasteen aikaan) 69. Aamukasteklubi Taide